Próbáld ki magad az üzleti tanácsadásban! - Esetversenyt szervez a Consulting Club 

pic_1_2.jpg

A Corvinus egyik diákszervezete, a Consulting Club és a Vállalatgazdaságtan Tanszék online esettanulmány-versenyt szerveznek, melyben életszerű üzleti helyzetekkel találkozhatnak a hallgatók. Tapasztalt CC tagok és a Vállalatgazdaságtan Intézet demonstrátorai mellett a Mastercard üzleti tanácsadói is segítik majd a versenyzőket. Azoknak, akik érdeklődnek az üzleti tanácsadás iránt, érdemes részt venni mind a versenyen, mind a diákszervezet életében, hiszen a szervezet tagjai számtalan hasznos tapasztalatot szerezhetnek a versenyeken és a csapatmunkáknak köszönhetően.

2021.01.26. Írta: Brándisz Ádám 

A Corvinus Consulting Club Magyarország első tanácsadással foglalkozó diákszervezete, amely idén nyáron ünnepli a 10. születésnapját.  

A CC célja, hogy megtalálja azokat a tanácsadás iránt érdeklődő hallgatókat, akik kiemelkedő akadémiai, valamint szakmai tevékenységet folytatnak, és számukra lehetőséget biztosítson egy tanácsadásra fókuszáló diákszervezet keretein belül arra, hogy minél több szükséges iparági tudást, szakmai ismeretet, valamint technikai és interperszonális képességet meg tudjanak szerezni.

A diákszervezet küldetése, hogy elsősorban tanácsadói területen felfedezze a motivált diákokat, és tagként a lehető legtöbb ismeretet adja át nekik, illetve fejlessze azon képességeiket, amelyek megalapozzák sikeres karrierjüket. A releváns szakmai programokon kívül kapcsolatépítési lehetőségeket is biztosít a klub. Számos partnerük van, mint például a  McKinsey, a Deloitte, az IncepTech vagy a Mastercard Advisors, akikkel a tagok hétről hétre találkozhatnak és együtt dolgozhatnak.  

A szakmai tevékenység mellett a versenyzés is közel áll a szervezethez. Vaskó Balázstól, a CC társelnökétől megtudtuk, hogy az elmúlt évtizedben szinte nem volt olyan üzleti verseny, amelyen nem indult CC-s tag. Több régi és jelenlegi tagi is képviselte már a Corvinus Egyetemet rangos nemzetközi versenyeken, például Kanadában, Hollandiában, Németországban vagy az USA-ban. A hazai vállalati versenyeket is számos alkalommal CC-s diákok nyerték meg.

pic_2.jpg

Szerintem a versenyek elengedhetetlen részét képezik egy sikeres üzleti diplomának. Olyan döntési szituációkkal találkozik így egy átlagos hallgató, melyekkel a munkahelyen legtöbb esetben csak hosszú évek után, vezetőként fog. Itt tét nélkül, de mégis a legjobbra törekedve tudunk tapasztalatot szerezni, hogy mire helyzetbe kerülünk, gyorsabban, agilisebben menjen a gondolkodás

- fejti ki véleményét a témával kapcsolatban Balázs Marcell, aki például a Münsteri esetversenyen is képviselte már egyetemünket. 

Ez az első alkalom, hogy kifejezetten elsős egyetemi hallgatóknak szerveznek esettanulmány-versenyt. Elsődleges cél, hogy a hallgatók már egyetemi éveik elején megtapasztalják az versenyek hangulatát, hiszen az esettanulmány alapú oktatás az egyik leghasznosabb forma arra, hogy a diákok hosszútávon alkalmazható tudást szerezzenek. Nem csak azoknak hasznos ez a tudás, akik tanácsadói karrierben gondolkoznak. Ez a verseny egy remek lehetőség mindenkinek, hogy tapasztalatot gyűjtsön és tesztelje a tudását. Ehhez biztosít segítséget a klub partnere, a Mastercards Advisors - segítségével egy valós üzleti problémával találkozhatnak az elsős hallgatók.  

Lényegében az esetversenyek foglalták keretbe az egyetemi tanulmányaimat, itt tudtam a legjobban gyakorlatra lefordítani mindazt, amit a Corvinuson tanultam, és úgy gondolom, hogy emiatt éri meg mindenkinek kipróbálnia magát ebben. Illetve rendkívül jellemformáló élmény is, hiszen általában időnyomás alatt kell négy emberrel együtt dolgoznunk. Az esetversenyzés egész biztosan felkészít minket azokra a kihívásokra, amikkel a karrierünk során szembesülünk majd

- János Zalán meséli a fentieket, aki amellett, hogy alelnök a szervezetben és az egyetem mellett a Morgan Stanley-nél dolgozik, az idei évben Thaiföldön fogja képviselni egyetemünket egy nemzetközi esettanulmány-versenyen. 

A versenyt a járványhelyzetre való tekintettel online rendezik meg. A hallgatóknak január 27-ig van lehetőségük négyfős csapatokban jelentkezni. Egyedüli is lehet jelentkezni, ezen hallgatók számára a szervezők segítenek csapatot alkotni. 

A verseny január 28-án, reggel kezdődik, mikor a versenyzők megkapják a megoldandó esettanulmányt. A csapatoknak egy hetük lesz egy prezentációt készíteni, melyet február 5-én mutathatnak majd be. A szervezők fontosnak tartják a jelentkező csapatok mentorálását, így két lehetőséggel is segítik a diákokat. Január 29-én a Mastercard Advisors tanácsadói tartanak egy prezentációt a jelentkező csapatoknak, emellett minden csapat kap majd egy mentort, egy tapasztalt Consulting Club tagot vagy a Vállalatgazdaságtan Intézet egyik demonstrátorát.

Az esetversenyek tapasztalatai nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy strukturáltan közelítsem meg az életemben felmerülő problémákat: legyen az magánjellegű, egyetemmel kapcsolatos vagy a munkahelyemen felbukkanó megoldandó feladat. Ezen felül az együttműködési készségeimen is sokat csiszolt, amely előnyt jelentett a karrierem szempontjából. A Consulting Club tagjaként számos hasonló gondolkodású, ambíciózus embert ismertem meg, akikkel együtt fejlődve és egymást segítve közös sikereket értünk el

- fejti ki Kollár Anna. Anna amellett, hogy korábban CC alelnök volt, jelenleg a Boston Consulting Groupnál dolgozik Visiting Associate-ként. 

 A versenyen és a diákszervezeten kívül is számos olyan lehetőség van, amely segíti az ambíciókkal rendelkező diákokat. Ilyen például az úgynevezett “Vállalatgazdaságtan piramis”, amely a Vállalatgazdaságtan Intézet több féléves képzéssorozata. A végén a legjobb diákoknak lehetőségük nyílik nemzetközi porondon megmérettetni magukat a legjobb egyetemek hallgatóival.  

A Vállalatgazdaságtan piramis során mindamellett, hogy gyakorlatban is ki tudtam próbálni azt, amit az egyetemen tanultam, sok hasonló érdeklődésű barátra is szert tehettem. A Consulting Club is az ilyen érdeklődésű embereket fogja össze, és lehetőséget ad arra, hogy még több versenyen szerezhessünk különböző hasznos ismereteket. A versenyek, melyeken sok eltérő vállalattal és a működésükkel sikerült megismerkednem, mai napig az egyetemi képzésem legélvezetesebb elfoglaltságai közé tartoznak

- mondja el véleményét Molnár Fanni, aki a Heavener International Case Competition versenyen egészen a döntőig jutott. 

A verseny lehetőséget biztosít arra, hogy a képességfejlesztésen és hasonló érdeklődésű diákok megismerésén túl a résztvevők betekintést nyerjenek a Vállalatgazdaságtan Intézet és a Consulting Club képzési rendszereibe. Ezek segítségével a hallgatók az egyetemi évek alatt még professzionálisabb szakemberekké tudnak válni, akik a világ bármely pontján megállhatják helyüket.  

verseny mellett a Consulting Clubba is lesz majd lehetőség jelentkezni, a februári felvételiről a Consulting Club Facebook-oldalán tudtok tájékozódni. 

Képek forrása: Consulting Club, szerkesztette Őrsi Zsanett

süti beállítások módosítása