Hogyan tovább szeptembertől? - Legfrissebb hírek a Corvinusról

ressely-e14-min.jpgAz őszi tanévkezdés a Corvinuson a járványügyi helyzet miatt kérdőjelekkel teli, de a legújabb Elnöki Testületi rendelkezés már konkrétumokkal is szolgál. Első lépésben a nagy létszámú előadásokról döntöttek, amit röviden összefoglaltunk.

Írta: Taxner Tünde / Képek: Ressely Kinga

A legfrissebb Elnöki Testületi rendelkezés teljes szövegét itt olvashatjátok.

Tantermi órákkal terveznek a Corvinuson a 2020/2021. tanév I. félévében. A jelenléti oktatásnak azonban a következő félévben még számos akadálya lehet akkor is, ha nem újul ki a járvány, és nem ismétlődnek meg a korlátozások. Hiszen a külföldi diákok beutazása továbbra is kérdéses marad. Az Egyetem célja tehát a jelenléti oktatás megvalósítása esetén is a zsúfoltság csökkentése, ami főleg a nagy létszámú előadásokra vonatkozik.

Milyen előadásokat érintenek a változások?

Az őszi félév 60 főnél nagyobb, angol és a magyar nyelvű, több kurzusba sorolt előadásait. Az intézetenként két tárgyat (összesen 24 stratégiai fontosságú előadást), melynek várható létszáma 100 főnél nagyobb, előzetesen az egyetemi stúdióban, professzionális minőségben terveznek rögzíteni. Így ezek aszinkron formában a félév során elérhetővé válnak.

Az érintett nagy létszámú előadások listája ezen a linken található.

Hogyan érik el a hallgatók a felvett előadásokat?

A Microsoft Stream platformra kell őket feltölteni, hiszen ez az egyetem belső felülete. Innen fogják az oktatók Moodle-ba linkelni őket. Az előadások bármikor akár többször is megnézhetők lesznek, de letölteni nem lehet őket.ressely-e15-min.jpg

Hogyan veszik fel ezeket az előadásokat?

Az egyetem stúdiója vizuális technikával és utómunkálatokkal fogja támogatni a felvételeket, ezért az előadásokat az oktatóknak legalább 14 nappal az órarendi időpont előtt rögzíteniük kell. A TDTK pedig oktatásmódszertani tudással támogatja a folyamatot, hogy később a videók akár a blended learning módszertan részeként is alkalmazhatók legyenek. 

Mi áll a döntés hátterében?

A nagyobb létszámú előadások oktatásmódszertanának megújulása már az elmúlt években felmerült, hiszen látogatottságuk jelentősen csökkent, a modern e-learning megoldások egyre inkább elterjedtek, és online számos jó minőségű, ingyenes tananyag megtalálható. A koronavírus-járvány okozta átállás felgyorsította a folyamatot, és jobban rámutatott arra, hogy igény van a modernizálásra. 

Milyen célok kapcsolódnak még a döntéshez?

A Corvinus Megújulás Projekt keretében 2019. májusában elkészült „Oktatási stratégia előkészítő tanulmány” a legfontosabb rövid távú trendek (1−2 év) között sorolja fel a hibrid (blended) oktatás elterjedését. Ebben az irányban már a válság előtt is megvalósultak sikeres pilot projektek, több tárgy blended learning irányú átalakítása megkezdődött. Az egyetem célja felzárkózni a versenytársakhoz, és modernizálni az egyoldali oktatási megoldásokat, valamint gyakorlati foglalkozásokat fejleszteni, melyek az adott tárgy jellegének megfelelően a felkészült hallgatók tudásának elmélyítésére szolgálnának.

2020. július 16.

süti beállítások módosítása