Floorball a Corvinuson – A sportág, amely nem kap elég figyelmet

sport_floorball.jpgA Corvinus floorball csapata kifejezetten sikeres időszakot tudhat maga mögött. A győzelmek egyik kovácsa Pintér Zsombor volt, akit a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokságon (MEFOB-on) a torna legjobb játékosának választottak, a Soproni Egyetemi Kupán pedig pontkirály lett. Az eredményekről és azok hátteréről Pintér Zsomborral, valamint a sikerekben szintén kulcsszerepet játszó Móger Mátéval beszélgettünk.

 írta: Berki Dániel, borítókép: Corvinus

A Budapesti Corvinus Egyetemen számos sportolási lehetőség adott a hallgatók számára. A legismertebbek mellett – mint a labdarúgás vagy a kosárlabda – olyan, kevésbé reflektorfényben lévő sportágak csapataihoz is csatlakozhatnak, mint a floorball. A 2024/25-ös tanévben a Corvinus floorballcsapata megnyerte a Soproni Egyetemi Kupát, valamint második helyen végzett a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokságon (MEFOB) is.

Különböző utak a floorballig

Zsombor hároméves korától jégkorongozott, de az egyetem kezdetével abbahagyta, hogy a tanulásra tudjon koncentrálni. Ekkor azonban Wallisch Andrea tanárnő felhívta a figyelmét a floorballcsapatra, ahová Zsombor egyből beiratkozott. Kiemelte, hogy mostanra a floorball is a szívéhez nőtt, megszerette a sportágat, illetve a csapatot is.

Máté számára kissé kalandosabban alakult a csapatig vezető út. Neki mesterszakos hallgatóként nem kötelező tárgy a testnevelés, viszont ő ezt nem tudta, ezért véletlenül felvette. Elmondása szerint csak azért jelentkezett floorballra, mert erre maradt hely. Először le szerette volna adni, de későn kapott észbe, így elkezdett járni az edzésekre. Máté hangsúlyozta, hogy ő olyan típus, aki ha egyszer belevág valamibe, abba mindent belead. Így tesz a floorballal is, amit időközben kifejezetten megszeretett. Máté kiemelte, hogy emellett amatőr szinten futballozik és edzőterembe is jár, ezáltal életének szerves része a sportolás.

A siker titka

Zsombor elmondta, hogy a kötelezettségeket tekintve számára sokkal lazább a floorball, mint korábban a jégkorong volt, ami hozzájárult ahhoz, hogy miért döntött végül az előbbi mellett. Hetente csupán két edzésük van, illetve körülbelül háromhetente vesznek részt bajnokságokon.

Amikor a sikerek titkáról kérdeztük őket, három pontot emeltek ki. Először azt, hogy két játékos is van, aki professzionális szinten űz hasonló sportágat (gyeplabda és jégkorong), így a csapat rengeteget tud tőlük tanulni. Kiemelték Wallisch Andrea tanárnő szerepét is, aki szakmai szempontból szintén komoly segítséget jelent. Végül, de nem utolsó sorban pedig a légkört, valamint a jó csapatmorált említették, ami elengedhetetlen ahhoz, hogy sikeresek tudjanak lenni. Elárulták, hogy az edzéseket követően gyakran maradnak még gyakorolni, játszani, ami annak köszönhető, hogy mindenki jól érzi magát a társaságban és szereti ezt a sportágat.

A bajnokságok hangulata

 „A meccseken vérre megy a csata, de utána a nézőtéren már nagyon kellemes, barátságos a hangulat” mondta Zsombor, aki elárulta, hogy nagyon jóban vannak a BME-sekkel, valamint az Óbudai Egyetem játékosaival is.

Máté a témával kapcsolatban egy másik példát hozott. Amikor Sopronban megnyerték a kupát a Soproni Ászok ellen, a döntőben történt egy vitatott szituáció. Nem volt jól rögzítve a háló a kapun, így a labda az egyik gólt követően oldalt kigurult a kapuból. Ezt mindenki látta, kivéve a főbíró, aki pont olyan szögben ült, hogy nem vette észre. Ekkor a soproni csapat kispadján ülő játékosok felháborodtak, és nem éppen válogatott szavakkal illették őket, valamint a játékvezetőket. Az eseményt követően a csapat bement az öltözőbe, megbeszélték a történteket, és mivel egyértelmű volt a tévedés, amikor folytatódott a játék, a labdát átadták ellenfelüknek, hogy vezessék be a kapujukba. Végül így is sikerült nyerniük, többek között annak köszönhetően, hogy az ítélet miatt felbőszült soproniak agresszívan kezdtek játszani, amit a játékvezető több játékos esetében is kiállítással büntetett, így a meccs végén már csak két emberük maradt a pályán.

„Fontos számunkra a fair play, nem tudnánk egy tévedésnek köszönhetően megszerzett győzelemnek örülni.” 

Csapaton belüli szerepek

Zsombor ugyan nagyon örült, amikor megkapta a díjat, azóta mégis inkább nyomásként éli meg, hogy őt választották a MEFOB-on a torna legjobb játékosának. A magas elvárásokat magával szemben állítja: a csapat semmilyen terhet nem rak a vállára, azonban ő mégis mindig többet és többet szeretne nyújtani. Elmondása szerint ez rányomta a bélyegét legutóbb a teljesítményére, amikor már átesett a ló túloldalára. Annyira igyekezett, hogy győzelemhez segítse csapatát, hogy elvitte a hév, ezért kétszer is kiállították, amiből ráadásul még gólt is kaptak.

Máté őszintén elmondta, hogy szerinte Zsombor jobb játékos nála, hiszen sokkal jobb a technikája. Míg ő a fizikumát használja ki, addig Zsombor kicselezi az ellenfelet. A csapatmorál fenntartásában azonban ő is kiemelt szerepet játszik, gyakran biztatja pályán lévő társait, amivel lelkileg tudja támogatni őket.

„A szurkolás hozza ki mindenkiből a maximumot, hiszen még a legjobb játékosnak is megfelelő hangulatban kell lennie ahhoz, hogy tökéletesen tudjon játszani.”

süti beállítások módosítása