Demokrata források azt rebesgetik, hogy Hillary Clinton most vasárnap a Twitteren keresztül bejelenti, hogy a bejelentkezik a demokrata elnökjelöltségért. A volt First Lady 2008-ban Barack Obama ellen már harcba szállt a jelöltségért, de akkor kudarcot vallott. Most azonban a jelek szerint nem lesz vetélytársa a párton belül.
Hillary várható kampányindítóját beárnyékolja az a botrány, amely hosszú ideig az amerikai újságok címlapján volt. Múlt hónapban ugyanis kiderült, hogy a volt külügyminiszter a 2009-től 2013-ig tartó hivatali ideje alatt nem a kormányzat által biztosított e-mail címet használta, hanem egy saját szerverhez kötődő, clintonemail.com kiterjesztésű címről is dolgozott.
Ez az e-mailezési gyakorlat több aggályt is felvetett: egyrészt elképzelhető, hogy így nem archiválták a hivatalos levelezéseket; másrészt az is kérdéses, hogy a külső szerver használta megfelelt-e a biztonsági előírásoknak. Rosszmájúak már azt találgatták, hogy az egykori külügyminiszter el akarta titkolni az üzenetváltásait.
2014 októberében a külügyminisztérium arra kérte Hillary Clintont, hogy adja át archiválásra a hivatali ideje alatt keletkezett összes üzenetet egy képviselőházi bizottság számára, amely a líbiai amerikai konzulátust 2012 szeptemberében ért támadás körülményeit vizsgálja. Most, március elején a New York Times hozta nyilvánosságra, hogy a volt külügyminiszter posztja betöltése során folyamatosan saját e-mail címét használta.
Az incidens azért is olyan kínos, mert a republikánusok már az elejétől fogva azzal vádolták Clintont, hogy nem tett meg mindent a Líbiában szolgáló diplomaták védelmének érdekében A közelgő választások miatt tehát nem csoda hogy a republikánusok mindent megpróbálnak felhasználni a demokrata Clinton ellen. A legújabb jelentések szerint viszont semmi nem utal arra, hogy a volt külügyminiszter helytelenül cselekedett volna.
Az átadott e-mailek Clinton kérésére nyilvánosak lesznek, miután a tárca törölte azokat az üzeneteket, amelyek nem publikus tartalommal rendelkeznek. A volt First Lady állítása szerint azért használta a saját fiókját, mert akkoriban a kormányzati Blackberry telefonok nem tudtak több e-mail címet kezelni.
Az eset rosszat tett Clinton népszerűségének, akinek őszinteségét egyre inkább megkérdőjelezik a választók. Kérdés, hogy ennek ellenére képes-e a volt First Lady az Egyesült Államok első elnöknőjévé válni.